Korzeń lukrecji cięty lub mielony 50g

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1888
  • Dostępność: Jest

  • Historia ceny
  • 8,24 zł

Korzeń lukrecji
cięty lub mielony
50g


Szczególną leczniczą moc ma korzeń lukrecji. Odwar z tej części zioła jest stosowany pomocniczo w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Lukrecja jest jedną z najstarszych roślin stosowanych w nieżytach dróg oddechowych. Obecność związków saponinowych w surowcu sprawia, że surowiec ma działanie wykrztuśne. Lukrecja ma też właściwości antynowotworowe. Korzeń jest bardzo słodki, dzięki zawartości glicyryzyny (kwasu glicyryzynowego) - związku, który jest 50. razy słodszy od białego cukru. Mimo swojej słodyczy powstrzymuje rozwój próchnicy i zapobiega tworzeniu się osadu nazębnego.

 

Ekstrakt alkoholowy z korzenia lukrecji wyraźnie hamuje rozwój Staphylococcus aureus, Streptococcus mutans, Mycobacterium sp. i Candida albicans. Za granicą wyciągi z lukrecji są zalecane do leczenia choroby Simmonds'a, nowotworów niszczących przysadkę mózgową, zaniku kory nadnerczy, stwardnienia rozsianego, choroby Addisona, reumatyzmu, chorób alergicznych i astmy.

Ekstrakt alkoholowy z korzenia lukrecji wyraźnie hamuje rozwój Staphylococcus aureus, Streptococcus mutans, Mycobacterium sp. i Candida albicans. Za granicą wyciągi z lukrecji są zalecane do leczenia choroby Simmonds'a, nowotworów niszczących przysadkę mózgową, zaniku kory nadnerczy, stwardnienia rozsianego, choroby Addisona, reumatyzmu, chorób alergicznych i astmy.Odwar z tej części zioła jest stosowany pomocniczo w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy.

http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/domowa-apteczka/lukrecja-wlasciwosci-zastosowanie-lukrecji-w-lecznictwie-i-kosmetyce_38065.html