img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Stevia liście suszone - mielone (proszek) 100g

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest

STEVIA 

roślina bezkaloryczna i  alternatywna

wobec cukru i słodzików

Badania dowodzą, iż przeciętny Europejczyk spożywa w ciągu dnia około 130 gram cukru. Nadmierna jego konsumpcja jest zaś przyczyną największych obecnie problemów zdrowotnych, do jakich należy próchnica zębów, nadwaga czy cukrzyca. Jednak mimo wiedzy na temat szkodliwości cukru, niewiele osób potrafi zrezygnować z przyjemności, jakiej dostarczają słodkie potrawy. Ci, którzy usiłują odżywiać się w sposób zdrowy i bezkaloryczny, a przy tym nie umieją odmówić sobie słodkości, stosują sztuczne słodziki, których smak jednak nie jest porównywalny do smaku naturalnego cukru. Co więcej, zawarty w nich aspartam i sacharyna wywołują spory w gronie naukowców, co do ich wpływu na zdrowie. Barbara Hohl, dyplomowana biolog z organizacji konsumentów FoodWatch zauważa, iż choć wielu naukowców uważa substancje zawarte w słodzikach jako zupełnie nieszkodliwe, są tacy, którzy udowadniają ich szkodliwość. Według nich, sacharyna oddziałuje na poziom cukru we krwi, wpływając na wydzielanie się insuliny i tym samym obciążając trzustkę, to zaś staAlternatywę zarówno dla cukru, jak i słodzików stanowić może popularyzowana obecnie w Europie pochodząca z Paragwaju STEWIA, która w Azji już teraz jest najczęściej stosowanym zamiennikiem cukru. Roślina ta dostępna jest w postaci proszku, mającego konzystencję słodzika, proszek ten jest zaś 300 razy słodszy od cukru! Wystarczy zatem jego odrobina na samym czubku łyżeczki, by osłodzić filiżankę kawy lub herbaty. Dr. Ralf Pude, naukowiec z dziedziny ogrodnictwa z Uniwersytetu w Bonn potwierdza, iż stewia nie tylko dobrze smakuje, lecz także posiada wiele właściwości prozdrowotnych. Roślina jest bezkaloryczna, a przy tym bogata w substancje odżywcze. Wyśmienicie nadaje się dla cukrzyków i jest stabilna pod względem tolerancji na wysoką temperaturę, dzięki czemu, w przeciwieństwie do sztucznych słodzików, można ją stosować do gotowania i pieczenia.

Krótkie opisy produktów

STEVIA W PłYNIE

Stevia Dulce – Naturalny sok z liści Stevii ,10-15 x słodszy od cukru.Posiada zapach i smak drzewa sandałowego i zielono-oliwkowy kolor.Nie posiada konserwantów ani też polepszaczy smakowych

Stevia Fluid – Skondensowany sok z liści stevii , bez zapachu i o bezbarwnym kolorze,ok. 300 x słodszy od cukru . Jako konserwant użyty jest biologiczny glicerol pochodzący z roślin.

STEVIA W PROSZKU

Stevia liście cale i proszek – to liście Stevii całe lub mielone. 10-15 x słodsze od cukru .

Stevia Steviosid – Jest to rafinowany proszek z Liści Stevii w kolorze białym ,ok 300 x słodszy od cukru , bez zapachu

STEVIA TABS – na bazie steviosidu

Stevia – Pasta do zębów

Mieszkańcy Paragwaju i Brazylii od stuleci używają "słodkich liści" do osładzania gorzkiego smaku ziołowych napojów leczniczych i herbaty. Od blisko dwudziestu lat Japończycy stosują ekstrat z liści tej samej rośliny jako bezpiecznego, naturalnego, niekalorycznego słodzika. W wielu innych krajach wzbudza ona ogromne zaciekawienie i jest tematem niezliczonych rozpraw naukowych, ponieważ może zrewolucjonizować naszą dietę, a tym samym cały rynek spożywczy. Rośliną tą jest STEWIA, w jezyku potocznym "słodkie liście", w botanice znana jako stevia rebaudana, roślina należąca do rodziny złożone.
Pochodząca z Paragwaju stevia rebaudana bertoni odkryta i opisana została z końcem XIX-tego stulecia przez włoskiego badacza, któremu zawdzięcza swoją nazwę. Nie jest jasne, z jakich przyczyn, w maju 1997 roku w Unii Europejskiej uchwalona została ustawa Novel Food, która stała się przeszkodą dla rozwoju uprawy i handlu stewią na terytorium Unii. Fakt ten tym bardziej zaskakuje, iż ustawa w dość przejrzysty sposób reguluje sposób postępowania w odniesieniu do produktów żywnościowych. Według niej bowiem produkty nowe wymagają zezwolenia na podstawie naukowego atestu, w przeciwieństwie do tradycjonalnych, które dopuszczane są na rynek bez zezwolenia, z uwagi na ich bezpieczeństwo potwierdzone przez długoletnie użytkowanie. Stewia traktowana jest jako produkt nowy, mimo, iż w jej przypadku okres długoletniego użycia wynosi już 15 lat w UE i kilkaset lat w Ameryce Południowej! W tym czasie nie zanotowano żadnych skutków ubocznych stosowania rośliny.

 

MINIMALNA ILOŚĆ ZAMÓWIENIA TO 5 SZTUK