img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Orzechy do prania 500g/1kg

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest

ORZECHY PIORĄCE 

MADE IN PAKISTAN

Orzechy piorące są uprawiane przez indyjskich rolników w regionach Himalajów, gwarantując dzięki temu produkt bez pestycydów i bez nawozów. Skorupki z azjatyckiego drzewa „Sapindus Trifollatus“ wskazują wysoką zawartość Saponiny. Łupiny orzecha piorącego są pełnowartościowym, w 100% biologicznym i bardzo delikatnym dla tkanin środkiem piorącym wykorzystywanym zarówno do prania ręcznego jak i w pralce, niezależnie od temperatury prania. Orzechy piorące są szczególnie polecane ludziom z chorobami skóry, jak np. Neurodermitis, łuszczyca. Ponieważ ugotowany wyciąg z łupin orzecha posida przecibakteryjne właściwości, nadaje sie do każdego użycia; do pielegnacji ciała oraz do czyszczenia sprzętów gospodarstwa domowego. Orzechy piorące sprawdzą się także w pielęgnacji zwierząt. Wyciąg z nich zrobiony wpływa znacząco na pozbycie sie uciążliwych pasożytów, np. grzybów i mszyc roślin pokojowych, balkonowych i ogrodowych bez szkodliwych działań ubocznych.

Dalsze pożytki:

Orzechy piorące są o wiele tańsze niż ogólnodostępne  środki piorące. Przez używanie orzechów piorących nie zanieczyszcza się ściekow i wody chemią, a skorupki są  biologicznie przerabiane, co oznacza, że po użyciu bez problemu można wyrzucić je na kompost.

Pranie w pralce:

Do prania należy wykorzystać 5–7 na pół podzielonych skorupek lub 2 czubate łyżeczki herbaciane proszku z orzecha piorącego. Całość należy wsypać do worka bawełnianego albo cienkej skarpetki, dobrze zamknąć i wrzucić do bębna pralki wraz z bielizną. Przy praniu w najwyżej 60°C, orzechy mogą być wielokrotnie używane 3-4 razy. Zawartość biologiczna orzechów pozwala na zastosowanie ich do prania nawet najdelikatniejszych tkanin takich jak bawełna i jedwab. Dodawanie roślinnego środku bielącego (np. Natriumperlcarbonat) polecany jest tylko do trudnych plam i niekiedy do białego prania, by nie dopuścić do szarzenia (proszek do pieczenia spełnia ten sam cel). Nie ma potrzeby stosowania płynu do płukania, ponieważ również bez jego użycia, pranie staje sie przyjemnie miękkie i pachnie neutralnie czysto. Dla życzonego i specjalnego zapachu możliwe jest dodanie parę kropel olejku eterycznego do przegrody przeznaczonej na płyn do płukania.

Mycie naczyń w zmywarce:

5 orzechów piorących dodać do przegródki na sztućce, myć w standardowym programie. Płyn do płukania jest zazwyczaj niepotrzebny.

Orzechy piorące mogą być z powodzeniem wykorzystywane jako środek do czyszczenia sprzętów gospodarstwa domowego, do mycia włosów, do pielęgnowania zwierząt i do zwalczania szkodników.

Żeby przygotować wyciąg należy gotować 8–10 skorupek albo 12– 15g proszku 5 do 10 minut w ¾ litrze wody. (Stężenie może być zmienione w zależnosci od potrzeby). Aby uzyskać gotowy środek czyszczący, wywar należy przelać przez chustkę bawełnianą do butelki ze spryskiwaczem. W razie potrzeby można ewentulnie dodać kilka kropli oleju cytrynowego. Ten uniwersalny środek czyszczący nadaje się do wszystkich prac w gospodarstwie domowym, w kuchni, łazience i toalecie, do mycia okien i auta.

Szampon (dla każdego rodzaju włosów):

Wyciąg z orzechów może być tez używany do mycia włosów. Dzięki użyciu szamponu z orzechów piorących możliwe jest pozbycie się łupieżu na zawsze (też Psoriasis), dodatkowo szampon ten nadaje włosom jedwabny połysk i witalność i sprawia, że włosy po umyciu dają się łatwo rozczesać. Wysoko skoncentrowany wyciag z orzechów piorących jest pielegnującym płynnym mydłem do mycia ciała, który cenią i faworyzują osoby, które chorują na Neurodermitis albo z powodu innych alergii nie mogą używać środków konwencjonalnych zawartych w produktach czyszcząco-chemicznych. Żeby osiagnąć mocną konsystencję wyciągu można dodać mąke Quarg.

 

Wyciąg z orzechów piorących jest bardzo skutecznym i tanim środkiem czyszczącym dla zwierząt domowych. (Hindusi myją tym swoje kosztowne słonie.)

Parę wskazówek w celu  przedłużenia trwałości wywaru: na 500 ml wyciągu dodać około 25 kropli eterycznego olejku z drzewa herbacianego. Olejek z drzewa herbacianego odkaża, jest bakteriobójczy i daje wyciągowi świeży zapach.

W celu pozbycia się szkodników roślin, spryskując rośliny wyciagiem z orzecha piorącego. Tym właśnie sposobem możemy zniszczyć wszystkie pasożyty jak np. mszyce i inne na różach i innych kwiatach oraz w ogródku warzywnym. Saponina zawarta w skorupach orzechów jest właśnie w tym przypadku maksymalnie wykorzystana.

W ten właśnie sposób nie jestesmy zmuszeni używać chemicznych pestycydów w ochronie roślin. Rośliny które tak są chronione przed szkodnikami, nie są obciążane chemią.

Skorupką z orzecha piorącego można czyścić biżuterie srebrną i złotą. Do czyszczenia potrzeba 2 – 3 skorupki namoczyć w 100 – 150 ml gorącej wody. Następnie należy namoczone skorupki pocierać w ręce do powstana lekkiej piany. Nakładając pianę na bizuterie i pocierając sciereczką z mikrofazy, czyścimy biżuterie. Czyszczenie biżuterii można także wzmocnić używając szczoteczki do zębów namoczonej w roztworze. Po czyszczeniu należy opłukać biżuterię.

Tradycjonalne użycie:

Hinduskie kobiety używają skorupki orzecha piorącego do czyszczenia i pielęgnowania włosów. Bardzo dobry środek do pielegnacji jest połączenie orzecha – proszku z ziołami ayurverdy, spełnia to wtedy role mydła do całego ciała. Do dzisiaj są sztućce i przedmioty domowe myte ługiem mydlanym z orzechów piorących. Dodatkowo każdy złotnik używa to mydło do polerowania swojej biżuterii.

Orzechy piorące w nowoczesności:

Bez problemu można używać orzechy piorące w pralce. Worek z mateiału uniemożliwia skorupce z orzecha piorącego zaplątania się w pralce. W porownaniu z innymi środkami czyszczącymi, nie zawierają orzechy piorące chemii i nie powoduje podrażnienia skóry. Płyn do płukania nie jest potrzebny, pranie pachnie neutralnie i jest wystarczajace miękke i delikatne.

Co można w tym prać?

Kolorowe i gotowane pranie, 30 – 90°C, bawełne i jedwiab.

Insider Tipps:

Znakomicie nadaje sie do każdej tempratury prania. Ręczniki frotowe wyprane w orzechach są delikatne i puszyste, użycie płynu do płukania nie jest wymagane. Orzechy piorące bez problemu poradzą sobie ze standardowo zabrudzonym praniem. Przy silnych plamach zaleca się dodać jedną łyżeczkę herbacianą soli do prania lub proszek do pieczenia. Dla naturalnego zapachu można do pralki dodać eteryczny olej, np. olejek lawendowy.

Cena – i jej proporcja w stosunku do wykorzystania:

1 kg orzechów wystarczy na 1 rok, przy 4 osobowej rodzinie i praniu 2 – 3 razy w tygodniu. Jego koszt to okolo 40 zł, dla porównania inne środki do prania kosztują na rok około 320 zł

Oszczędność wynika również z braku konieczności użycia do prania z wykorzystaniem orzechó piorących, płynu do płukania. Już same orzechy wystarczą by pranie było miękkie i delikatne. Dla uzyskania świeżego zapachy do prania można dodać kilka kropli olejku eterycznego.

Gatunek!

Nasz orzech piorący - Spindus Mukorassi, należy do największych z tego rodzaju i zawiera najwiecej Saponiny. Należy podkreślić, że tych samych orzechów możemy używać ok. 4 razy, by zawarta saponina została zupełnie spłukana z ich powierzchni.

Łatwość w użyciu:

Sprzedawane przez nas orzechy są już łupane, co sprawia, że nie ma potrzeby łamania orzechów. Do skutecznego prania wystarczy jedynie wsypać orzechy do woreczka z materiału, a całość umieścić w pralce razem z praniem.