img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Olejek eteryczny - Cedr - (Cedrus atlantica) - 100% naturalny 10ml

 • Dodaj recenzję:
 • Dostępność: Jest
Olejek eteryczny - Cedr
Cedrus atlantica
10mlOlejek cedrowy pozyskiwany jest z drzewa rosnącego głównie na terenie Maroko o nazwie Cedrus atlantica. Pozyskuje się go poprzez destylację z parą wodną drobnych kawałków drewna lub mąki z drewna.
Olejek cedrowy jest silnym antyseptykiem, również przy infekcjach wirusowych. W związku z tym jest on stosowany podczas przeziębień, kaszlu a także katarze. Działa antyseptycznie i przeciwbólowo przy dolegliwościach związanych z reumatyzmem i artretyzmie. Ten olejek eteryczny posiada również działanie moczopędne, co z własnościami bakteriobójczymi daje idealne efekty podczas leczenia zapalenia pęcherza moczowego. Znajduje on również zastosowanie z mieszankach przeciwtrądzikowych oraz infekcjach skóry. Dodatkowo wykazuje działanie lecznicze przy łojotoku, łupieżu, przetłuszczaniu skóry głowy i włosów.

 • Dodając olejek cedrowy do ulubionych balsamów i produktów do pielęgnacji skóry poprawi cerę, zmniejszy zmarszczki
 • Umieścić kilka kropel w swoim szamponie i odżywce a efektem będą błyszczące i lepiej wyglądające włosy.
 • Odpręż się podczas masażu głowy. Ogrzej kilka kropel w dłoniach i wcieraj w skórę głowy dla zdrowego porostu włosów.
 • Twórz własne zapachy i wykorzystuj olejek cedrowy jako baza do własnej kompozycji zapachowej. Spróbuj łączyć do z innymi olejkami eterycznymi, takimi jak z: drzewa herbacianego, neroli lub bergamotki.
 • Na poprawę samopoczucia zmieszajolejek cedrowy z olejami, takimi jak: Citronella, rozmaryn, drzewo herbaciane, mirt, goździk, lub trawa cytrynowa.

   

  Olejki eteryczne  znajdują swoje szerokie zastosowanie;

   - w aromaterapii,

   - gosp. domowym - lampki eteryczne, płukanie ubrań

   - składnik mieszanki do masażu itd