img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

NATTO KINASE (Natto Kinaza) 100mg 120 kapsułek

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1708
  • Dostępność: Jest

NATTO KINASE (Natto Kinaza) 

100mg 120 kapsułek

 Naturalna ochrona serca i środek rozrzedzający krew

 Choroby serca od wielu lat są główną przyczyną śmieci w Niemczech. Każdego roku około 220 000 ludzi w Niemczech przeżywa zawał serca. Przyczyną zawału jest najczęściej zamknięcie naczynia sercowego (tętnicy wieńcowej). Uniemożliwia to transport krwi do naczyń krwionośnych przez mięsień sercowy, ponieważ poprzez zamknięcie naczynia utrudniony lub uniemożliwiony jest przepływ krwi. Przyczyną zawału jest zatem najczęściej miażdżyca, czyli zwapnienie ścianki naczyń wieńcowych. W medycynie akademickiej zaleca się w przypadku tego schorzenia układu krążenia przepisywanie leków hamujących krzepnięcie. Mają one zapobiegać skrzepowi krwi, utrzymując krew w dostatecznie płynnej postaci i w ten sposób zapobiegając zbyt silnemu krzepnięciu krwi. Niestety stosowanie tych leków wiąże się często ze skutkami ubocznymi w postaci niebezpiecznych dla życia krwotoków, podwyższonego ryzyka demencji oraz chorób kości.
Wielu pacjentów nie ma świadomości, że istnieją także naturalne środki rozrzedzające krew, które są częściowo nawet bardziej skuteczne niż środki chemiczne. Jednym z takich naturalnych środków rozcieńczających krew jest enzym nattokinazy.
Czym jest nattokinaza?
Natto jest znanym od ponad 1000 lat tradycyjnym daniem w Japonii. Natto przyrządza się z namoczonych, gotowanych ziaren soi, które przez 2-3 dni fermentują w stałej ciepłej temperaturze w pojemniku . Danie natto jest gotowe, kiedy ziarna osiągają widoczny film i nitki. Masa jest częściowo zbita, częściowo rzadsza i ma wyraźny zapach amoniaku – tak, jak bardzo dojrzały ser. Europejskie kubki smakowe niekoniecznie będą zachwycone smakiem tej tradycyjnej potrawy, jednak w efekcie tego procesu powstaje enzym nattokinazy.
W celu przygotowania kapsułek wydobywa się z tej potrawy enzym nattokinazy i przyrządza w taki sposób, aby mógł być stosowany przez każdego, także w celach terapeutycznych jako naturalny środek rozcieńczający krew oraz eliminujący skrzepy. Dzięki temu uznawany jest za naturalny alternatywny środek leczniczy przy problemach z ukrwieniem, krążeniem i chorobach sercowo-naczyniowych. Jest to także doskonała ochrona przez udarami, zawałami serca, embolią płucną, a nawet chorobą Alzheimera.

Jak działa nattokinaza?
Nattokinaza wspiera i wzmacnia układ krwionośny, uelastyczniając krwiobieg i umożliwiając tym samym lepszą cyrkulację krwi i lepszą regulację krwiobiegu. Poprzez to nattokinaza wyraźnie zmniejsza ryzyko zakrzepów i miażdżycy, a tym samym także ryzyko zawału serca i udaru.
Nattokinaza jest tak zwaną fibrynolityczną peptydazą, która jest bardziej efektywna niż sztuczne środki rozcieńczające krew. Peptydazy są enzymami, które mogą rozszczepiać proteiny (białka) i przekształcają je w lepiej trawione aminokwasy. Nattokinaza może eliminować substancje (tak zwaną fibrynę), które mogą powodować powstawanie złogów w tętnicach.
W normalnym przypadku organizm sam redukuje skrzepy krwi przy pomocy własnego enzymu plazminy. Jednak proces ten (nazywany jako fibrynoliza) u wielu osób nie ma już miejsca. Organizm nie jest w stanie wraz z wiekiem produkować tak dużej ilości enzymów regulujących krzepnięcie krwi (np. plazminy). Może to powodować poważne skutki, jak np. skrzepy krwi. Nattokinaza zapobiega tym skrzepom i rozszczepia powstałe już skrzepy krwi. Poza tym pobudza produkcję plazminy przez organizm. Wielu badaczy wskazuje także na to, że nattokinaza może eliminować 4 x silniej i szybciej skrzepy krwi niż wytwarzana przez organizm plazmina.
W różnych badaniach badacze wykazali, że:
- nattokinaza normalizuje ciśnienie krwi,
- nattokinaza zapobiega powstawaniu skrzepów krwi,
- nattokinaza eliminuje istniejące skrzepy krwi,
- nattokinaza usuwa złogi w naczyniach takie jak fibryna,
- nattokinaza wspomaga wytwarzanie plazminy, która eliminuje skrzepy krwi w organizmie,
- nattokinaza ma liczne zalety, których nie mają leki chemiczne

Po przyjmowaniu nattokinazy działanie utrzymuje się od 8 do 12 godzin dłużej niż po przyjmowaniu chemicznego leku rozcieńczającego krew.
Przyczyną tego jest fakt, że nattokinaza rozcieńcza krew i poprawia przepływ krwi, podczas gdy wiele leków usuwa jedynie istniejące skrzepy. Ponadto wiele leków rozcieńczających krew działa tylko po podaniu dożylnym i nawet wtedy nie działa w sposób zadowalający, ponieważ tętnice są już byt twarde. Po długofalowych badaniach nie stwierdzono ponadto żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Zastosowanie :
- w przypadku chorób serca: zapobiega zawałom i udarom
- w przypadku nadciśnienia tętniczego – działanie obniżające ciśnienie krwi
- w przypadku chorób naczyniowych: miażdżyca tętnicza, znaczne złagodzenie żylaków i hemoroidów
- zakrzepy
- miażdżyca
- zaburzenia ukrwienia
- bóle głowy o podłożu naczyniowym
- wspomaganie leczenia chronicznych infekcji i stanów zapalnych, które powstają często poprzez niedostateczną cyrkulację krwi
- fibromialgia, CFS, choroby limfatyczne: powodują powstawanie fibryny
- poprawa zaopatrzenia w tlen, co zwiększa energię organizmu
- naturalny środek rozpuszczający warstwę biologiczną.

Zalety jakościowe nattokinazy
Nattokinaza jest dostępna jako środek w różnych stężeniach i składzie. Najważniejszą zaletą jakościową jest zdolność redukowania fibryny – substancji, która wywołuje złogi w tętnicach.
Jednostką miary tej właściwości jest FU. Jednostka FU powstała od angielskiej nazwy „fibrinolysis units”, czyli tak zwanej jednostki fibrynolityczne, która jest miarą redukcji fibryny.
Im wyższa jest wartość FU na gram, tym większa jest redukcja fibryny. Najwyższa wartość FU dostępna na rynku wynosi 20.000 FU na 1 gram. W jednej kapsułce powinno znajdować się 1/10 grama, czyli 100 mg nattokinazy, aby jedna kapsułka wykazała 2 000 FU.

 

Natto kinaza to enzym pierwotnie odkryty w tradycyjnej japońskiej potrawie – natto. Przygotowuje się ją na bazie ziaren soi sfermentowanych za pomocą bakterii Bacillus subtilis. Mimo, że samo danie posiada dość charakterystyczny zapach oraz kleistą, ciągnącą się konsystencję, na uwagę zasługują przede wszystkim właściwości zdrowotne natto kinazy.

Sprawdza się tutaj stare polskie powiedzenie, mówiące że „gorzki lek najlepiej leczy” - ów enzym daje niesamowite efekty, jeżeli chodzi o profilaktykę układu krążenia. Wpływa na to jego działalność fibrynolityczna, a więc zdolność do rozbijania fibryny, współtworzącej wszelkie skrzepy krwi.

Natto Kinaza -ten znany japoński produkt, wspomaga krążenie, utrzymuje prawidłowe ciśnienie krwi i wspiera ogólne zdrowie organizmu. A wszystko to dzięki między innymi witaminie K2mk7, izoflawonom sojowym oraz enzymowi zwanemu natto kinazą.  Wiele wskazuje na to, że enzym ten stanowić będzie przełomowe i najbardziej obiecujące odkrycie w dziedzinie zapobiegania i leczenia chorób układu krążenia.

Natto Kinaza -zawiera probiotyki, czyli tzw. dobre bakterie, od których zależne jest prawidłowe funkcjonowanie naszego organizmu. Jest bogatym źródłem białka, izoflawonów i błonnika. Pomaga w wypróżnianiu się, skutecznie usuwa nawet zgromadzone latami złogi jelitowe (redukcja zaparć), co wpływa na znaczne obniżenie wagi ciała i poprawę przemiany materii oraz odtruwa organizm. Proteiny produkowane przez Bacillus Subtilis Natto w naturalny i całkowicie bezpieczny sposób przyczyniają się do obniżenia wysokiego ciśnienia krwi oraz obniżenia poziomu cukru we krwi.

Poza skuteczną profilaktyką antyzakrzepową, nattokinaza normalizuje ciśnienie tętnicze oraz ogranicza rozwój niekorzystnych zmian miażdżycowych. Nattokinaza znajduje także zastosowanie w endometriozie, bolesnych skurczach mięśni, zespole przewlekłego zmęczenia czy fibromialgii.

Zapewniając optymalny przepływ krwi, a tym samym doskonałe dotlenienie całego organizmu, nattokinaza niweluje uczucie zmęczenia oraz poprawia funkcjonowanie układu nerwowego.

 

20.000FU / 120 Kapsulki = 59,5g

Sklad: maka ryzowa, nattokinaza, kapsulka z hydroxypropylmethylcellulosa

Stosowanie: 1x kapsulka raz dziennie popić wodą


1 kapsulka = 100mg nattokinaza z 20,000FU/g