img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Nalewka z piołunu 20ml

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 739
  • Dostępność: Jest
Nalewka z piołunu
20ml


Ziele piołunu jest aromatyczne, gorzkie, pobudzające apetyt, przyspiesza trawienie, pobudza, działa odrobaczająco, pobudza ukrwienie. Substancje goryczkowe są najważniejszymi składnikami aktywnymi. Piołun znany jest przede wszystkim ze względu na swoje silne właściwości goryczkowe i panującemu przekonaniu o trującym działaniu preparatów na bazie piołunu. W rzeczywistości w olejku eterycznym znajduje się substancja (tujen), która w dużych dawkach ma działanie toksyczne. Jeżeli jednak nie zostaną przekroczone podane dawki, wpiołun może być bardzo pożyteczny i skuteczny.
Piołun działa głównie pobudzająco na apetyt i przyspiesza trawienie, pobudzając żołądek i wątrobę.
Przypisuje się mu także działanie antyseptyczne, odrobaczające i wspomagające ukrwienie.
Pobudza apetyt i trawienie, stosowany jest także w programach przeciwko pasożytom (patrz - dostępny u nas program przeciwko pasożytom).Piołun wykorzystany jako środek wzmacniający dla rekonwalescentów, osób w wieku podeszłym, osób po ciężkich chorobach, operacjach w obrębie przełyku, żołądka i dwunastnicy. W chorobach dróg żółciowych takich jak: kamica żółciowa, niedrożności przewodów żółciowych czy stany zapalne dróg żółciowych.   Zewnętrznie: Przy zwalczaniu pasożytów skóry (wszy, świerzbowce) oraz owsików, gdyż działa na nie toksycznie.
Jest on także często używanym lekiem weterynaryjnym stosowanym zwłaszcza na pobudzenie apetytu, poprawę trawienia i przy wzdęciach. Odwarem z piołunu dezynfekuje się także rany zwierząt.
Środki ostrożności:
Zastosowaniepreparatów z piołunu u kobiet w wieku rozrodczym może mieć miejsce po uprzednim wykluczeniu ciąży. Należy unikać stosowania w czasie ciąży.

Poza tym przy normlanym dawkowaniu – jak podano w ulotce – nie są znane żadne skutki uboczne.
Podana zalecana dzienna dawka nie może być przekroczona.
Skład: piołun, alkohol żytni 40% Vol.
Przed użyciem wstrząsnąć.