img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z melona gorzkiego 50ml-10%

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z melona gorzkiego
50ml

Melon gorzki (Przepękla ogórkowata) pochodzi z rodziny dyniowatych. Zawiera ona między innymi grupę saponin, które można określić jako charantyna, insulinopodobne peptydy jak i alkaloidy. Taka kombinacja substancji aktywnych pobudza produkcję komórek beta w trzustce i obniża w znacznym stopniu koncentrację cukru we krwi i moczu. Do sporządzenia nalewki stosowane są suszone owoce.
Owoc ma właściwości insulinopodobne i określana jest jako insulina roślinna. W Anglii wykazano jej dużą aktywność w obniżaniu poziomu cukru we krwi i w moczu. Zalecana jest w diecie cukrzyków jako wspomagający środek w leczeniu cukrzycy.
 
Melon gorzki znalazł również zastosowanie w leczeniu wszelkich problemów skórnych, trudno gojących się ran, malarii, niedokrwistości, nadwagi, reumatyzmu, artretyzmu, zapalenia płuc, egzemy, bielactwa, świerzbu, trądu, kamieni nerkowych, żółtaczki, bolesnych miesiączek, jak również wzdęć. Melon gorzki posiada właściwości moczopędne oraz oczyszczające krew z toksyn akumulowanych w naszym organizmie.

Szczególnie znane właściwości melona gorzkiego:
 
1. Obniża poziom złego cholesterolu w krwi, zwiększa poziom dobrego cholesterolu (tak wynika z badań przeprowadzonych na University of Botswana wydział Nauk Biologicznych).
2. Eliminuje komórki rakowe (badania przeprowadzone na wydziale Patologii Saint Louis University potwierdziły, że ekstrakt z gorzkiego melona przyczynia się do rozpadu komórek raka piersi), hamuje rozwój chłonniaków.
3. Zawiera flawonoidy (antyoksydanty), przeciwdziałające starzeniu komórek
4. Obniża stężenie cukru we krwi, może być stosowany jako preparat pomocniczy przy cukrzycy typu 2.
5. Powstrzymują rozwój wirusów (opryszczki i grypy).
6. Dostarczanie glikogenu wpływa na wzrost masy mięśniowej u sportowców.
 
Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, dobrze jest stosować nalewkę co najmniej 2 miesiące. Jedna butelka wystarcza na około 4 tygodnie.

Wyprodukowano przy użyciu tradycyjnych receptur alchemicznych (Paracelsus).

Sposób użycia:
2x dziennie 30 kropli rozcieńczonych wodą po jedzeniu.


Składniki:
Alkohol 65%, woda, gorzki melon. Do przygotowania 50ml nalewki zostało użyte 12,5 g suszonych owoców melona gorzkiego.