Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z kurkumy 50ml

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z kurkumy

50ml

Kurkuma to tropikalna roślina górska, której ojczyzną są Indie i południowo-wschodnia Azja. Kurkuma zaliczana jest do rodziny imbirowatych. Jest to trzcinopodobna roślina wieloletnia z pogrubionym kłączem. Bulwy korzeni są ajurwedzie sprawdzoną substancją i stosowane są przy powolnym trawieniu oraz przy tworzeniu się gazów w obrębie żołądkowo – jelitowym.
Obszerne badania z pięciu ostatnich dekad udowodniły, że kurkuma redukuje zły cholesterol, wpływa na utlenianie lipoprotein, hamuje agregację płytek krwi, wpływa na procesy krzepnięcia krwi oraz na ryzyko zawału serca, hamuje rozwijanie się cukrzycy typu II, zapobiega reumatoidalnemu zapaleniu stawów, sklerozie, chorobie Alzheimera, hamuje infekcję HIV oraz rozwój guzów, wspomaga gojenie się ran, chroni przez uszkodzeniami wątroby, zwiększa wydzielanie żółci, chroni przez tworzeniem się katarakty oraz przed toksycznością i fibrozą (zwłóknienie) płucną.

Obniża poziom cholesterolu i glukozy, działa przeciwnowotworowo, łagodzi niestrawność żołądka. Z powodu właściwości przeciwzapalnych i antybiotycznych wykorzystywana jest w leczeniu trądziku oraz innych schorzeń skóry. Wskazaniem do jej używania są także zaparcia i wzdęcia, a wyciągi na bazie alkoholu z kłącza rośliny stosowane są przy zapaleniu pęcherzyka żółciowego i dróg żółciowych, kamicy żółciowej oraz zaburzeniach trawiennych.

Kurkuma jest jedną najlepszych substancji przeciwrakowych, oraz powstrzymują rozwój choroby Alzheimera.


Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, dobrze jest stosować nalewkę co najmniej 2-3 miesięcy.
Jedna butelka
wystarcza na około 4 tygodnie.


Wyprodukowano przy użyciu tradycyjnych receptur alchemicznych (Paracelsus).

Sposób użycia:
 2 x dziennie 30 kropli rozcieńczonych wodą, po jedzeniu.


Składniki:
 Alkohol 65%, woda, korzeń kurkumy. Do przygotowania 50ml nalewki wykorzystano 12,5g zmielonego korzenia kurkumy.