Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z kadzidłowca (boswelia serrata) 50ml

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest

Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z kadzidłowca  (boswellia serrata)

50ml


Kadzidla to naturalna żywica wielkiego indyjskiego drzewa komarzycy, kadzidłowca (Boswellia serrata). Rośnie ono głównie w suchych rejonach górskich północno-wschodnich Indii. Żywica indyjskiej komarzycy stosowana jest w tradycyjnym, indyjskim zielarstwie ajurwedy od ponad 3000 lat jako ważna substancja.Kwas kadzidli jest znany ze swego działania antyzapalnego.

Co sprawia, że kadzidło jest tak wyjątkowe: kwasy Boswelias

 

Zapalenia w naszym organizmie wywoływane są przez konkretny enzym: 5-lipooksygenazę. Enzym ten wpływa na produkcję tak zwanych leukotrienów. Są to wewnątrzpochodne produkty przemiany materii, które biorą udział w otrzymaniu stanów zapalnych. Procesy zapalne postępują w w naszym ciele zawsze przy zwiększonej produkcji leukotrienów, do której dochodzi poprzez konkretny enzym. W przypadku gdy enzym ten zostanie zdezaktywowany, nie jest możliwe wytwarzanie dalszych leukotrienów.

 

Nadmiar leukotiernów obserwowany jest w wielu zróżnicowanych dolegliwościach. Zalicza się do tego również dolegliwości wywołane chorobami reumatycznymi, a także szeregu dolegliwości jelitowych.


Sposób użycia:
2 x dziennie 35 kropli rozcieńczonych wodą, po jedzeniu.


Składniki:

Alkohol 65%, woda, boswellia serrata. Na przygotowanie 100ml nalewki użyto 12,5 boswellia serrata.