img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z czerwonej koniczyny 50ml

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
Ekstrakt Wyciąg (Nalewka) z czerwonej koniczyny
50ml
100ml


Znamy koniczynę z czasów naszego dzieciństwa, ponieważ wierzyliśmy w wielkie szczęście, jeżeli znajdziemy czterolistną koniczynę. Jednak najwięcej szczęścia mają zwierzęta, które ją jedzą. Koniczyna jest jednak także dla kobiet rośliną szczęścia. Zawiera ona izoflawony, które szczególnie w okresie klimakterium działają bardzo dobrze. Poza tym koniczyna przyjmowana jest także dla oczyszczenia krwi.

Zarówno ziele koniczyny czerwonej jak i jej kwiaty obfitują we flawonoidy, antocyjany i fenolokwasy (salicylowy i kumarowy). Zawierają także niewielkie ilości olejków eterycznych, garbników karotenu oraz witaminy C i E.

 Wyciąg z kończyny czerwonej ma działanie wykrztuśne i łagodzące stany zapalne oskrzeli. Ponadto stwierdzono działanie tonizujące, uspokajające, przeciwzapalne, słabo moczopędne i przeciwskurczowe. Zioło ma również właściwości pobudzające wątrobę i pęcherzyk żółciowy co wpływa pozytywnie na trawienie. Nalewka ma również właściwości tonizujące i uspakajające.

Aby osiągnąć najlepsze rezultaty, dobrze jest stosować nalewkę co najmniej 3 miesiące. Jedna butelka wystarcza na ok 4 tygodnie.
Wyprodukowano przy użyciu tradycyjnych receptur alchemicznych (Paracelsus).

 

Sposób użycia:
 2 x dziennie 30 kropli rozcieńczonych wodą, po posiłku.


Składniki:
Alkohol 40%, koniczyna czerwona. Do wytworzenia 100ml nalewki użyto 25 g ziela koniczyny czerwonej.