Mydełko Aleppo - 4% Oleju laurowego 100g o zapachu lawendowym FINigrana

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ALEPPO
  • Dostępność: Jest

MYDŁA  ALEPPO

Mydło Aleppo z 4% oleju laurowego ok.

100g o zapachu lawendowym

 

    Roślinne mydło z oliwy z oliwek i 4% oleju wawrzynowego z lawendowym olejkiem eterycznym , otrzymywaną w   łagodnych warunkach destylacji z para wodną.

FINigrana®-Aleppo – Mydła z Aleppo - Czysta oliwa z oliwek oraz olej laurowy

 

Mydła FINigrana®-Aleppo są produkowane od przeszło 1200 lat zgodnie z tradycyjną recepturą pochodzącą z syryjskiej miejscowości Aleppo. Produkcja mydeł odznacza się najwyższą jakością.

Mydła Aleppo dzięki swej delikatnej formule nadają się do każdego rodzaju skóry

Oliwa z oliwek oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednie natłuszczenie. Olej laurowy zapewnia przyjemny zapach oraz odpowiada za właściwości antyseptyczne.

Stosowane do produkcji mydeł naturalne składniki roślinne zapewniają wyjątkową pielęgnację.

Jakość produktu oryginalnego zobowiązuje:

Z przekonania i szacunku do  najstarszego w świecie, wysokiej jakości i o dobrej tolerancji produktu do pielęgnacji ciała firma FINigrana® dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować dobrą jakość oryginalnego produktu oraz procesu jego wytwarzania. Nasi klienci otrzymują produkt najwyższej jakości. Poświęciliśmy wiele czasu i dołożyliśmy wszelkich starań, aby nawiązać kontakt z producentem mydła w Aleppo, dzięki czemu możemy na bieżąco kontrolować proces produkcyjny i dbać o najwyższą jakość produktu.

Tajemnica sukcesu: Łagodny proces zmydlania

Mydła FINigrana®-Aleppo charakteryzuje wysoka jakość, uzyskana dzięki tradycyjnej metodzie produkcji oraz dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców roślinnych ( czysta oliwa z oliwek i olej laurowy).

Mydło jest poddawane gotowaniu tak długo, dopóki nie zakończy się proces zmydlania ( w przeciwieństwie do produkcji przemysłowej, gdzie mydło produkowane jest za pomocą gorącej pary wodnej). Po ostudzeniu mydło jest ręcznie cięte na odpowiedniej wielkości kawałki, stemplowane i odkładane na 9-miesięczny proces ostatecznego dojrzewania. Wówczas powstaje sprężona esencja mydła. Mydło nie pocięte na kawałki może być składowane przez 10 lat, bez utraty jakości.

Receptura i przebieg procesu produkcyjnego mydła z Aleppo: Do dnia dzisiejszego w Aleppo stosuje się oliwę z oliwek jako główny składnik, który po zmieszaniu z ługiem sodowym w ogromnych kotłach i gotowaniu w temperaturze 200°C całkowicie zamienia się w glicerynę i sól sodową. Tuż przed ostatecznym końcem zmydlania dodawany jest olejek wawrzynowy(laurowy), który nadaje właściwości antyseptyczne mydłom Aleppo. Ług spuszcza się z kotła, a mieszaninę mydlaną tak długo przepłukuje się świeżą wodą, aż do zaniku ługu. Pozostawia się na noc, do całkowitego odparowania wody i wystudzenia. Pastę rozprowadza się na podłożu i tnie na kwadratowe kawałki, stempluje nazwą producenta i znakiem jakości (ok. 6 min. film dokumentalny). Tak przygotowane bloki zielono-oliwkowe układa się w wysokie kolumny i pozostawia na 6- 9 miesięcy w dobrze przewiewnych pomieszczeniach, gdzie mydła dosuszają się i dojrzewają. W czasie dojrzewania powierzchnia mydeł Aleppo pokrywa się charakterystyczną warstewką platynową koloru ochry. Wewnątrz mydła pozostają oliwkowo- zielone. Tradycyjnie  mydła  produkuje się w okresie zimowym, a więc od listopada do marca, po czym dojrzewają one przez kolejne 9 miesięcy aż do całkowitego wysuszenia.
Wysoka jakość mydeł jest gwarantowana dzięki :

l     łagodnemu procesowi produkcji

l      czystym, roślinnym składnikom

l        wysokiej wydajności

l        rezygnacji ze stosowania środków konserwujących

l        podlegają rozkładowi biologicznemu

l        pomyślnie przebytym testom dermatologicznym dla wszystkich rodzajów skóry, przy czym nie wykonywano  badań na zwierzętach

Mydła FINigrana-Aleppo zostały dermatologicznie przetestowane w następujących badaniach:

-           Testy dermatologiczne wykonane w Monachium przez

          Dermatest® : “W badaniu dermatologiczno- alergicznym mydło  FINigrana® -

            Aleppo otrzymało notę bardzo dobrą .”

-           badanie potwierdzające całkowite zużycie czystej oliwy z oliwek (analiza na

            zawartość kwasów tłuszczowych).

-           badanie na zawartość pozostałości środków ochrony roślin (badanie

           przesiewowe na  obecność pestycydów).

 

Gwarancja jakości dla mydeł FINigrana® Aleppo:

Mydło FINigrana Aleppo jest wysokiej jakości produktem naturalnym, którego podstawą jest czysta oliwa z oliwek.

Oliwa jest pozyskiwana zgodnie z tradycyjną metodą zmydlania pochodzącą z Aleppo (Syria) i podlega ona surowej kontroli jakości.

Wyniki kontroli (certyfikaty, analizy, szacowania itp.) można znaleźć w zakładce CERTYFIKATY.

Nazwa „mydło Aleppo” pochodzi od nazwy miasta ALEPPO w SYRII i nie jest zastrzeżona