Mydełko Aleppo - 24% oleju laurowego - 200g FINigrana

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
MYDŁA  ALEPPO
Mydło Aleppo z 24% oleju laurowego
ok. 200g
       Mydła oliwkowe z 24% dodatkiem olejku wawrzynowego, okrągłe z dołączoną ulotką.
       Mydła Aleppo w różnych kształtach są formowane ręcznie z brykietów po procesie dojrzewania. Początkowo brykiety
      dzieli się na mniejsze części, z których kształtuje się ostateczne kształty mydeł. Różne kolory od zielonego do ochrowego są otrzymywane z różnych części brykietów mydlanych.
FINigrana®-Aleppo – Mydła z Aleppo - Czysta oliwa z oliwek oraz olej laurowy
 
Mydła  FINigrana®-Aleppo są produkowane od przeszło 1200 lat zgodnie z tradycyjną recepturą pochodzącą z syryjskiej miejscowości Aleppo. Produkcja mydeł odznacza się najwyższą jakością.
Mydła Aleppo dzięki swej delikatnej formule nadają się do każdego rodzaju skóry
Oliwa z oliwek oczyszcza skórę, zapewniając jej jednocześnie odpowiednie natłuszczenie. Olej laurowy zapewnia przyjemny zapach oraz odpowiada za właściwości antyseptyczne.
Stosowane do produkcji mydeł naturalne składniki roślinne zapewniają wyjątkową pielęgnację.
Jakość produktu oryginalnego zobowiązuje:
Z przekonania i szacunku do  najstarszego w świecie, wysokiej jakości i o dobrej tolerancji produktu do pielęgnacji ciała firma FINigrana® dokłada wszelkich starań, aby zagwarantować dobrą jakość oryginalnego produktu oraz procesu jego wytwarzania. Nasi klienci otrzymują produkt najwyższej jakości. Poświęciliśmy wiele czasu i dołożyliśmy wszelkich starań, aby nawiązać kontakt z producentem mydła w Aleppo, dzięki czemu możemy na bieżąco kontrolować proces produkcyjny i dbać o najwyższą jakość produktu.
Tajemnica sukcesu: Łagodny proces zmydlania
Mydła FINigrana®-Aleppo charakteryzuje wysoka jakość, uzyskana dzięki tradycyjnej metodzie produkcji oraz dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowców roślinnych ( czysta oliwa z oliwek i olej laurowy).
Mydło jest poddawane gotowaniu tak długo, dopóki nie zakończy się proces zmydlania ( w przeciwieństwie do produkcji przemysłowej, gdzie mydło produkowane jest za pomocą gorącej pary wodnej). Po ostudzeniu mydło jest ręcznie cięte na odpowiedniej wielkości kawałki, stemplowane i odkładane na 9-miesięczny proces ostatecznego dojrzewania. Wówczas powstaje sprężona esencja mydła. Mydło nie pocięte na kawałki może być składowane przez 10 lat, bez utraty jakości.
Receptura i przebieg procesu produkcyjnego mydła z Aleppo:
Do dnia dzisiejszego w Aleppo stosuje się oliwę z oliwek jako główny składnik, który po zmieszaniu z ługiem sodowym w ogromnych kotłach i gotowaniu w temperaturze 200°C całkowicie zamienia się w glicerynę i sól sodową. Tuż przed ostatecznym końcem zmydlania dodawany jest olejek wawrzynowy(laurowy), który nadaje właściwości antyseptyczne mydłom Aleppo. Ług spuszcza się z kotła, a mieszaninę mydlaną tak długo przepłukuje się świeżą wodą, aż do zaniku ługu. Pozostawia się na noc, do całkowitego odparowania wody i wystudzenia. Pastę rozprowadza się na podłożu i tnie na kwadratowe kawałki, stempluje nazwą producenta i znakiem jakości (ok. 6 min. film dokumentalny). Tak przygotowane bloki zielono-oliwkowe układa się w wysokie kolumny i pozostawia na 6- 9 miesięcy w dobrze przewiewnych pomieszczeniach, gdzie mydła dosuszają się i dojrzewają. W czasie dojrzewania powierzchnia mydeł Aleppo pokrywa się charakterystyczną warstewką platynową koloru ochry. Wewnątrz mydła pozostają oliwkowo- zielone. Tradycyjnie  mydła  produkuje się w okresie zimowym, a więc od listopada do marca, po czym dojrzewają one przez kolejne 9 miesięcy aż do całkowitego wysuszenia.
Wysoka jakość mydeł jest gwarantowana dzięki :
l        łagodnemu procesowi produkcji
l        czystym, roślinnym składnikom
l        wysokiej wydajności
l        rezygnacji ze stosowania środków konserwujących
l        podlegają rozkładowi biologicznemu
l        pomyślnie przebytym testom dermatologicznym dla wszystkich rodzajów skóry, przy czym nie wykonywano  badań na zwierzętach
Mydła FINigrana-Aleppo zostały dermatologicznie przetestowane w następujących badaniach:
-           Testy dermatologiczne wykonane w Monachium przez
           Dermatest® : “W badaniu dermatologiczno- alergicznym mydło  FINigrana® -
            Aleppo otrzymało  notę bardzo dobrą .”
-           badanie potwierdzające całkowite zużycie czystej oliwy z oliwek (analiza na  
            zawartość kwasów tłuszczowych).
-           badanie na zawartość pozostałości środków ochrony roślin (badanie
           przesiewowe na  obecność pestycydów).

 

Gwarancja jakości dla mydeł FINigrana® Aleppo:

Mydło FINigrana Aleppo jest wysokiej jakości produktem naturalnym, którego podstawą jest czysta oliwa z oliwek.

Oliwa jest pozyskiwana zgodnie z tradycyjną metodą zmydlania pochodzącą z Aleppo (Syria) i podlega ona surowej kontroli jakości.

Wyniki kontroli (certyfikaty, analizy, szacowania itp.) można znaleźć w zakładce CERTYFIKATY.

Nazwa „mydło Aleppo” pochodzi od nazwy miasta ALEPPO w SYRII i nie jest zastrzeżona