Liposomalna Kurkumina - Mango 250ml ActiNovo

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 10464
  • Dostępność: Jest
    Czas realizacji: do 5 dni roboczych

ActiNovo

Liposomalna Kurkumina
Mango

250 ml

minimalna ilość zamówienia - 6 sztuk

 

Kurkuminoidy należą do wtórnych substancji roślinnych i są pozyskiwane bezpośrednio z rośliny kurkumy (rodzina imbirowatych). Kurkumina (botan.: Curcuma longa) jest używana w Ajurwedzie i tradycyjnej medycynie chińskiej od ponad 4000 lat i jest uważana za różnorodny składnik i naturalny środek leczniczy. Ekstrakt nazywany jest "ostrą" przyprawą i jest m.in. głównym składnikiem indyjskiego curry.

Ze względu na obiecujące działanie kurkumina jest najlepiej przebadaną substancją roślinną, o której mówi się, że ma właściwości rozgrzewające, oczyszczające i rewitalizujące. Kurkuma staje się również coraz bardziej popularna w świecie zachodnim. Znamy ją na przykład pod postacią przyprawy kurkuma.

 

Przeciwzapalny składnik curry w proszku

Kurkuminie przypisuje się szereg pozytywnych właściwości i działanie przeciwzapalne, gdyż zawarte w niej kurkuminoidy zarówno chronią komórki ludzkiego organizmu przed działaniem wolnych rodników jak i działają antybakteryjnie. Ponadto kurkuma posiada właściwości antyoksydacyjne. Jako silny przeciwutleniacz substancja ta chroni zarówno rośliny jak i zdrowie człowieka przed wpływami środowiska, takimi jak promieniowanie UV.

Ekstrakt jest również jedną z niewielu substancji, które mogą przekroczyć naszą barierę krew-mózg, a tym samym ma bezpośredni wpływ na mózg. Różne badania uważają spożywanie kurkuminy za obiecującą metodę leczenia wielu chorób.

 

Następna generacja substancji roślinnych: wegańska i naturalna

Wyzwaniem w przypadku tego żółtego korzenia jest jego wchłanianie do organizmu, a tym samym niska biodostępność. W przypadku konwencjonalnych suplementów, a także korzenia kurkumy lub proszku, tylko niewielka ilość może przejść przez przewód pokarmowy, aby zostać faktycznie wchłonięta przez organizm. Dlatego, aby poczuć efekt, trzeba spożywać jej duże ilości.

W ActiNovo, udało nam się połączyć tysiące lat ziołolecznictwa z najnowszą technologią. Za pomocą liposomalnej enkapsulacji substancji, kurkuminoidy mogą bezpośrednio przedostać się do krwiobiegu i rozwinąć swoje lecznicze działanie.

 

Badanie pokazuje: liposomy osiągają 46-krotnie lepsze wchłanianie w organizmie

Badania kliniczne potwierdzają, że technologia liposomalna osiąga 46-krotnie lepszą biodostępność. Już przy spożyciu 10 ml naszej liposomalnej kurkuminy organizm jest wystarczająco zaopatrzony w tę leczniczą substancję. Dla porównania: te 10 ml lub jedna łyżeczka odpowiada 200 gramom sproszkowanego korzenia kurkumy.

 

Silne połączenie z witaminą C

Oprócz antyoksydacyjnego ekstraktu z kurkumy nasz liposomalny preparat zawiera również witaminę C. Połączenie tych dwóch antyoksydantów wspomaga układ odpornościowy i nerwowy. Ponadto nasza liposomalna kurkuma zmniejsza zmęczenie i wpływa na tkankę łączną, kości, skórę i zęby.

 

Ostrożnie: Produkty z kurkumy zawierają niezwykle intensywny żółty barwnik, który może prowadzić do trudnych do usunięcia plam (nie jest odporny na działanie światła).

 

Przyswajalność produktów liposomalnych jest 9 razy większa niż tabletek

 

Stężenie: 10 ml zawiera 200 mg kurkuminoidów** oraz 230 mg kwasu askorbinowego (witamina C)*

Wegański
Naturalny
Bez GMO
Do 63x większa biodostępność
Bez polepszaczy smaków
Bez laktozy
Bez soi
Bez glutenu
 
 
Wartości odżywcze

 

na 100 ml

Wartość energetyczna 707,00 KJ
Wartość energetyczna 170,00 kcal
Tłuszcze 10,80 g
Tłuszcze nasycone 4,00 g
Tłuszcze nienasycone 6,80 g
Węglowodany 21,30 g
Cukier 0,30 g
Błonnik 0,00 g
Białka 0,90 g
Sód 0,02 g

na dawkę (10 ml)

Wartość energetyczna 70,70 KJ
Wartość energetyczna 17,00 kcal
Tłuszcze 1,08 g
Tłuszcze nasycone 0,40 g
Tłuszcze nienasycone 0,68 g
Węglowodany 2,13 g
Cukier 0,03 g
Błonnik 0,00 g
Białka 0,09 g
Sód 0,00 g
 

 

Składniki
Woda, fosfolipidy, substancja słodząca (ksylitol), wyciąg z rokitnika, L-askorbinian sodu, wyciąg z ostryżu długiego, środek zakwaszający (kwas cytrynowy), aromat (mango)

*Wartości referencyjne składników odżywczych zgodnie z rozporządzeniem UE nr 1169/2011.
**Nie ustalono wartości referencyjnej składnika odżywczego dla UE

Produkt nie może być stosowany jako substytut zdrowego trybu życia ani zrównoważonej, zróżnicowanej diety. Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży i dzieci.

 

Dawkowanie

 

10 ml / 24h

2 łyżeczki

Termin przydatności po otwarciu
i przechowywaniu w lodówce - 6 tygodni