Esencje kwiatowe Dr Bacha 10/30 ml lub globulki 15 g

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: 1865
  • Dostępność: Jest

Esencje kwiatowe Dr Bacha
10/30 ml lub globulki 15 g

PROSIMY W KOMENTARZU DO ZAMÓWIENIA WPISAĆ NUMERY ZAMAWIANYCH ESENCJI

 

1. AGRIMONY / Rzepik pospolity

Skrywanie problemu za uśmiechem i żartem

Dla osób, które pod żartami i uśmiechem ukrywają swoje zmartwienia. Nawet przy chorobie skrywają swój ból i cierpienia, żartując na ten temat. Dla odwrócenia uwagi od zmartwień szukają towarzystwa i kontaktu z innymi. Zazwyczaj dotyczy to osób bardzo grzecznych, które nikomu nie chcą sprawiać kłopotu.

Często popadają w uzależnienie od alkoholu, papierosów czy narkotyków.

 

2. ASPEN / Osika

Niepokój, złe przeczucia i obawy nieznanego pochodzenia

Dla osób, które bez określonej przyczyny doświadczają nagłego lęku, podenerwowania czy strachu przed nieszczęściem. Niepokój lub odczucie, że może się wydarzyć coś złego jest trudne do wytłumaczenia.

Dla dzieci, które boją się zasypiać same, w ciemności, lub mają nocne koszmary.

 

3. BEECH / Buk pospolity / czerwony

U ludzi: Krytyka, arogancja, brak tolerancji dla siebie i innych
U zwierząt: agresja, brak akceptacji innych zwierząt lub domowników

Dla wymagających perfekcjonistów, którym trudno jest zaakceptować cudze wady. Dla osób aroganckich i zarozumiałych, którzy lubią osądzać innych i nie widzą w nich nic pozytywnego.
Daje więcej zrozumienia i empatii. Pozwala osiągnąć większy dystans do błędów innych. Zmniejsza żądzę kontroli innych i zwiększa zrozumienie dla odmienności.

Stosowany również u zwierząt: dla psów, kotów, które nie tolerują innych zwierząt lub domowników. Dla zwierząt agresywnych, gryzących, drapiących, znaczących lub zanieczyszczających otoczenie.

 

4. CENTAURY/ Tysiącznik pospolity

Usłużność, uległość, brak asertywności

Dla osób, które nie potrafią odmawiać. Najczęściej to osoby nieśmiałe, ciche i pozwalają narzucać sobie czyjąś wolę. Są mało asertywne i ulegają wpływom. Ukrywają swoje pragnienia, aspiracje i pomimo niezadowolenia nastawione są na spełnianie oczekiwań innych. Gotowi do służenia, pomagania i poświęcania się.

Wykorzystywane przez innych opadają z sił i ogarnia je znużenie.

 

5. CERATO / Cerato

Brak intuicji, wiary w siebie, szukanie rady u innych

Dla osób, które nie kierują się własnymi przekonaniami, ale oczekują rady i potwierdzenia u innych. Nie kierują się intuicją, nie ufają sobie. Bezkrytycznie postępują według wskazówek innych osób.

 

6. CHERRY PLUM / Śliwa wiśniowa / Ałycza

Lęk przed utratą kontroli nad emocjami i nastrojami

Dla osób które maja niekontrolowane wybuchy złości (są w stanie rzucać talerzami). Obawiają się utracić panowanie nad sobą. Odczuwają ogromną wewnętrzną walkę i obawy przed utrata zmysłów.

 

7. CHESTNUT BUD / Pąk kasztanowca

Nieumiejętność uczenia się na doświadczeniach

Dla osób powtarzających wciąż tez same błędy, roztargnionych. Cierpiących z powodu powracających dolegliwości, ale nie naprawiających ich przyczyn. Dla osób naiwnych i roztrzepanych, nie mających zdolności do obserwacji i wnioskowania.

 

8. CHICORY / Cykoria podróżnik

Nadopiekuńczość, zaborczość, oczekiwanie ciągłej uwagi

Dla ludzi, którzy wtrącają się w sprawy rodziny, dzieci. Dają, ale oczekują odwzajemnienia oraz ciągłej uwagi. Lubią być doceniane przez najbliższych, pragną dowodów wdzięczności i miłości. Mających skłonności do kontrolowania i manipulacji.

 

9. CLEMATIS / Powojnik pnący

Przebywanie myślami w świecie własnej fantazji, marzycielstwo

Dla ludzi, którzy nie wykazują zainteresowania teraźniejszością, tym co ich otacza. Przebywają w samotności i żyją w swoim świecie, poza którym nic ich nie obchodzi. Snują nierealne marzenia i nie przykładają żadnej wagi do otaczających ich realiów.

Esencja skuteczna dla ludzi, którym sprawia trudność utrzymanie porządku.

 

10. CRAB APPLE / Jabłoń płonka/ Rajska jabłoń

Przesadny ideał czystości i porządku, poczucie wewnętrznej nieczystości

Dla osób zwracających uwagę na drobiazgi, pragnących by wszystko dookoła było zapięte na ostatni guzik ( pedantyczne panie domu). Dla mających zły obraz siebie z powodu mankamentów ciała i nie akceptujących swojej niedoskonałości.

 

11. ELM / Wiąz angielski

Odpowiedzialność i lęk przed sprostaniem oczekiwaniom

Dla osób, które dużo od siebie wymagają i czasami wątpią w swoje siły. Dla odpowiedzialnych, którzy zadręczają się czy dadzą rade skończyć zadanie ( czasami zbyt wiele zadań naraz ) i ulegają zniechęceniu.

 

12. GENTIAN / Goryczka gorzkawa

Rozczarowanie, rezygnacja, zniechęcenie

Dla ludzi przeżywających zwątpienia i zniechęcenie w obliczu trudności. Łatwo tracących wiarę nawet przy drobnych niepowodzeniach, nie wierzących w szczęśliwe rozwiązanie ich problemów. Przygnębionych np. długotrwałym leczeniem lub nawracającą chorobą (często hipochondryków).

 

13. GORSE / Kolcolist Zachodni

Wewnętrzna rezygnacja, poczucie beznadziejności, rozpacz

Dla ludzi, którzy są w głębokiej rozpaczy z powodu długiej choroby. Stracili wiarę, poddali się i nie liczą na jakąkolwiek poprawę sytuacji. Nie mają już nadziei i stracili chęć walki. Czują się skazani na ból i cierpienie.

Dla ludzi , którzy w dzieciństwie długo chorowali.

 

14. HEATHER / Wrzos pospolity

Gadatliwość, egocentryzm

Dla osób całkowicie zajętych własną osobą, mających potrzebę bycia w centrum zainteresowania. Nieświadomie narzucających własne zdanie innym. Odczuwających potrzebę koncentrowania uwagi na sobie. Szukają słuchaczy.

 

15. HOLLY / Ostrokrzew kolczasty

Zawiść, zazdrość, nieufność

Dla osób, które od środka niszczy egoizm, zazdrość i chęć zemsty. Czują one uogólnioną niechęć w stosunku do innych, podejrzliwość lub agresję. Bez podstaw są rozżaleni i zranieni.

Dobry ekstrakt dla dzieci zazdrosnych o rodzeństwo.

 

16. HONEYSUCKLE / Wiciokrzew przewiercień

Życie wspomnieniami, przeszłością

Dla ludzi, którzy nie potrafią rozstać się ze wspomnieniami. Tęsknią za szczęśliwym okresem życia, młodością, kimś dla nich ważnym w przeszłości. Przeszłość albo przeceniają i idealizują, albo nie przepracowali pewnych zdarzeń. Nie potrafią pogodzić się z upływem czasu.

Esencja dla osób samotnych, opuszczonych, starych.

 

17. HORNBEAM / Grab pospolity

Zmęczenie codziennymi obowiązkami, wyczerpanie

Dla osób wycieńczonych psychicznie i fizycznie już od rana ( gdy brak chęci i siły by stawić czoło trudnościom dnia codziennego). Przekonanych, że bez porannej kawy czy papierosa nie ruszą z miejsca. Przepracowanych. Odkładających sprawy na później ( np. przygotowanie do egzaminów).

Esencja skuteczna dla rekonwalescentów.

 

18. IMPATIENS / Niecierpek pospolity

Brak cierpliwości, irytacja

Dla osób niecierpliwych, które łatwo się irytują, gdy sprawy nie idą ich tempem. Dla niezdolnych do czekania- uważają, że zrobią wszystko lepiej i szybciej od innych.

Esencja dla ludzi, którzy są stale pod presją czasu.

 

19. LARCH / Modrzew europejski

Obniżone poczucie własnej wartości

Dla osób, które cechuje brak pewności siebie- mają niskie poczucie własnej wartości, często kompleksy. Przeżywających nastroje bezradności i uczucia, że nikomu nie są potrzebni. Nie podejmujących działań, ponieważ nastawieni są na niepowodzenie.

 

20. MIMULUS / Kroplik Żółty / Figlarek

Strach i obawy przed znanymi sytuacjami

Dla osób przejawiających strach i lęk przed konkretnymi sytuacjami ( ból, ciemność, wystąpienie publiczne, winda, lot samolotem, zwierzęta- psy). Osoby zamknięte w sobie ( ludzie starzy, samotni lub biedni). Często osoby obdarzone wieloma zaletami, ale wstydliwe, nieśmiałe i małomówne.

Esencja skuteczna dla tych, którzy wciąż czegoś się obawiają.

 

21. MUSTARD / Gorczyca polna

Ponury nastrój bez oczywistej przyczyny, depresja

Dla ludzi, u których nagle, bez przyczyny pojawiają się okresy głębokiego smutku i melancholii. Gdy ma się wrażenie, że otacza nas szara mgła i nie widać radości życia.

 

22. OAK / Dąb szypułkowy

Obowiązkowość, odpowiedzialność za wszelką cenę

Dla pracoholików, którzy nie pozwalają sobie na odpoczynek , nawet jeśli słabną i ogarnia ich znużenie. Nie okazują swych słabości i zmęczenia. Nie dbają o swoje potrzeby chcąc wykonać zadanie.

 

23. OLIVE / Oliwka

Brak energii, wyczerpanie fizyczne i psychiczne

Dla ludzi wypalonych umysłowo i fizycznie. Wyczerpanych w wyniku długiej i wytężonej pracy, ciężkiej choroby lub opieki nad chorym. Nie znajdujących zadowolenia w pracy, ani w zajęciach, które dotychczas sprawiały przyjemność. Ponieważ organizm jest przemęczony i mniej wydajny, to ma się wrażenie, że każde działanie wymaga ogromnego nakładu pracy.

 

24. PINE / Sosna

Wyrzuty sumienia, fałszywe poczucie winy

Dla ludzi przepraszających, „że żyją”, przeświadczonych o swojej niskiej wartości. Nie zadowolonych z tego co zrobili, oskarżających się o własne i cudze błędy. Poczucie winy nie pozwala im cieszyć się z życia.

Esencja dobra dla osób, którym trudno przyjmować prezenty.

 

25. RED CHESTNUT / Kasztanowiec czerwony

Nadopiekuńczość, przesadna troska i lęk o innych

Dla osób bardziej przejmujących się pomyślnością innych niż własną. Wyobrażających sobie złe wydarzenia, które mogą się przytrafić rodzinie lub przyjaciołom. Przeżywanie obaw o inne osoby, często przy zbyt silnym mieszaniu się w ich życie.

 

Esencja skuteczna przy nadmiernym współczuciu i współcierpieniu.

 

26. ROCK ROSE / Posłonek kutnerowaty

Wewnętrzna panika, chaos, przerażenie

Na przerażenie i panikę na skutek wydarzenia (wypadek, napaść, nagła choroba, klęska żywiołowa) bez względu na to, czy jest się ofiarą czy tylko świadkiem . Dla osób, które łatwo wpadają w panikę (dostają palpitacji serca, pocą im się dłonie).

 

27. ROCK WATER / Woda źródlana

Stawianie sobie wysokich wymagań, perfekcjonizm

Dla osób posiadających sztywne zasady i przekonania ( religia, moralność, dieta) dążących do doskonałości. Często niezadowolonych, ponieważ stawiają sobie za wysoko poprzeczkę. Z powodu surowej postawy wobec siebie nie odczuwających zadowolenia z własnych osiągnięć.

 

28. SCLERANTHUS / Czerwiec jednoroczny

Niepewność, niezdecydowanie, wahania emocjonalne

Dla ludzi ogarniętych ciągłymi wątpliwościami, mających trudności w podjęciu decyzji. Rozchwianych i wahających się przy wyborze pomiędzy dwoma możliwościami. Którym brakuje równowagi i pewności siebie oraz mają częste huśtawki nastrojów.

Esencja dla osób silnie reagujących na zmiany pogody.

 

29. STAR OF BETHLEHEM / Gwiazda Betlejemska

Smutek i nieszczęście, szok po wydarzeniach

Dla osób, które są świeżo po silnym szoku ( wypadek, złe wiadomości, strach ) lub nie przepracowały wydarzenia , które miało miejsce w przeszłości.

Gwiazda betlejemska nazywana jest „pocieszycielem duchowym”.

 

30. SWEET CHESTNUT / Kasztan jadalny

Przygnębienie, czarna rozpacz, wewnętrzna bezradność

Dla ludzi, którzy mają uczucie, że są pozostawieni sami sobie. Osamotnionych i przygnębionych ( po śmierci bliskiej osoby, rozwodzie, separacji lub utracie wolności). Mających uczucie, że dotarli do granic wytrzymałości psychicznej.

 

31. VERVAIN / Werbena pospolita

Nadmierny entuzjazm, zdobywanie celów, nadgorliwe angażowanie się

Dla ludzi fanatycznie angażujących się w sprawę, upartych i mało tolerancyjnych ( chcących zmieniać wszystkich, którzy ich otaczają). Posiadających nieodparte poczucie posłannictwa i przekonanych o słuszności swoich zasad i poglądów. Pragnących zdobywać cele i wkładających w to cały wysiłek.

 

32. VINE / Winorośl właściwa

Potrzeba władzy, dominacja, despotyzm

Dla ludzi, którzy chcą przeprowadzać swoją wolę za wszelką cenę. Górujących nad otoczeniem, wprowadzających swoje rządy i nie zwracających uwagi na potrzeby czy opinie innych. Dla ludzi o cechach przywódczych i dyktatorskich.

Esencja dla tych, którzy zawsze muszą mieć ostatnie słowo.

 

33. WALNUT / Orzech włoski

Trudność w przystosowaniu się do zmian w życiu

Dla osób, którym ciężko zaakceptować zmiany / zmiana pracy, miejsca zamieszkania, zerwanie z nałogiem, starzenie się/. Dla tych, którzy chcą zrobić krok naprzód, ale powstrzymują się pod wpływem silniejszych osobowości, więzów rodzinnych lub układów z przeszłości.

Dla osób, które muszą zrobić wielki krok naprzód i przełamać stare konwenanse i ograniczenia.

 

34. WATER VIOLET / Okrężnica bagienna/ Fiołek

Powściągliwość, wyniosłość, dystans

Dla ludzi zamkniętych w sobie, nie szukających kontaktu z otoczeniem. Uważających się za samowystarczalnych i nie oczekujących pomocy i wsparcia nawet w potrzebie. Dla ludzi dumnych i powściągliwych, sprawiających wrażenie chłodnych.

Esencja dla osób nieśmiałych.

 

35. WHITE CHESTNUT / Kasztanowiec zwyczajny

Zamęt i chaos, natłok natrętnych myśli

Gdy umysł dopuszcza do siebie kłopotliwe myśli, odtwarza w pamięci nieszczęśliwe zdarzenia czy kłótnie (tracimy orientację co jest ważne, a co należy wyeliminować z myśli). Niechciane wspomnienia powracają, powodując brak koncentracji na sprawach dnia codziennego.

 

36. WILD OAT / Stokłosa gałęzista/ Dziki owies

Niepewność, brak jasno postawionego celu w życiu

Dla osób, które nie wiedzą na czym polega ich zadanie życiowe ( młodzi ludzie, którzy nie wiedzą co wybrać, kim chcą zostać). Posiadają wiele talentów, ale nie potrafią się zdecydować co robić. Nie mają jasno postawionego celu w życiu.

 

37. WILD ROSE / Dzika róża

Rezygnacja, smutek, apatia, obojętność

Dla ludzi , którzy zrezygnowali z wewnętrznego i zewnętrznego życia ( wegetacja bez perspektyw). Którzy uważają, że „ na zawsze są im przypisane” nieszczęścia w ich życiu i nie robią nic, aby to zmienić. Nie mają też zwyczaju skarżyć się na swój los.

Esencja dla ludzi starszych, którzy stopniowo tracą siły.

 

38. WILLOW / Wierzba biała

Zgorzknienie, rozżalenie, poczucie że jest się ofiarą losu

Dla ludzi zgorzkniałych i uważających siebie za ofiarę losu. Mających poczucie niesprawiedliwości i obwiniających wszystko i wszystkich za swoje nieszczęścia. Przejawiających zazdrość za powodzenie, szczęście czy zdrowie innych. Narzekających na swój los, ale nie przyjmujących pomocy.

 

39. Kompozycja 5 flower

Pięciokwiatowe remedium na nagły wypadek. Stosowany jest jako pojedyncza esencja, może być dodawany z innymi esencjami w celu stworzenia indywidualnej i spersonalizowanej kombinacji esencji Bacha.

Składa się z: Impatiens (Niecierpek pospolity), Rose Rock (Posłonek kutnerowaty), Clematis (Powojnik pnący), Star of Bethlehem (Śniedek baldaszkowaty) i Cherry Plum (Śliwa wiśniowa).