img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

EM kompleks Ekologiczny probiotyk mikrobiologiczny 1l

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest

EM kompleks to preparat składającym się z kompozycji probiotycznych kultur bakterii i drożdży, nazywane efektywnymi mikroorganizmami (EM- effective microorganisms).

Przeznaczony do kondycjonowania gleby i roślin. Zgodnie z dyrektywą 2009/128/WE (zał. III) szczególnie zalecany do upraw ekologicznych.

Poprawia i przyśpiesza rozpad próchniczy resztek organicznych i formowanie się struktur gruzełkowatych w glebie. Umożliwia zwiększone wykorzystanie zasobów gleby. Utrudnia rozwój patogenów przez wyparcie i zasiedlanie środowiska pożytecznymi dla roślin mikroorganizmami. Stosować na wszystkie rośliny, do upraw doniczkowych, w ogrodach i ogródkach warzywnych, uprawach szklarniowych, polowych uprawach ogrodniczych, plantacjach rolniczych.

Stosować do przyśpieszenia fermentacji kompostu, obornika i gnojowicy.

Można mieszać z nawozami. Aplikować przez oprysk, zraszanie i dodatek do podlewania.


Bezpieczeństwo: Produkt nie jest substancją chemiczną ani ich mieszaniną. Nie jest produktem biobójczym. Nie jest produktem spożywczym ani paszą dla zwierząt. Nie jest modyfikowany genetycznie. Nie jest toksyczny, nie podrażnia oczu i skóry.

Unikać kontaktu z oczami. W razie kontaktu dokładnie przemyć oczy wodą. Zawartość/pojemnik usuwać zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Przechowywanie: Przechowywać poza zasięgiem dzieci. Zaleca się przechowywanie w temperaturze od 5 do 25C. Należy zużyć przed datą umieszczoną na opakowaniu.
Skład:
Woda, melasa z trzciny cukrowej, sól, kompleks minerałów, namnożone szczepy probiotycznych bakterii kwasu mlekowego i drożdży.

 

 


Sposób użycia i dozowanie:

Uprawy doniczkowe:
Przygotowanie podłoża – na 10L podłoża 30g do konewki, uzupełnić 3L wody i zrosić. Na rośliny w trakcie wegetacji – 10g na 2L, opryskać raz na 2 tygodnie. Podlewanie –30g do konewki, uzupełnić 5L wody, stosować codziennie.

Ogrody i ogródki warzywne:
Do gleby przed wysiewem i sadzeniem – 5L na 100m2 rozcieńczone do 50L wody, opryskać lub zrosić. Przygotowanie podłoża – 1L na 1m3 rozcieńczyć 10L wody, opryskać lub zrosić. Na rośliny w trakcie wegetacji – 1L na 100m2 rozcieńczone 50L wody, opryskać lub zamgławiać raz na 2 tygodnie. Podlewanie – 1L na 100L wody lub 30g do konewki, uzupełnić 5L wody, stosować codziennie. Kompost – 1L na 1m3 zrosić obficie wodą raz na miesiąc.

Rolnictwo:
Do gleby przed wysiewem i sadzeniem - 60L na 1ha rozcieńczone do 1000L wody, opryskać. Na rośliny w trakcie wegetacji – 20L na 1ha rozcieńczone od 300 do 500L wody, opryskać nie częściej niż raz na 2 tygodnie. Obornik – 1L na 1m3 na 50L wody aplikować zraszaniem raz na miesiąc. Gnojowica – 1L na 1m3 dodać w trakcie mieszania raz na miesiąc.

Zalecenia:
Nie mieszać z środkami ochrony roślin, nie aplikować dzień przed lub po.
Aplikować w wilgotnych warunkach. Unikać zabiegów podczas nasłonecznienia.
Do rozcieńczania używać wody niechlorowanej lub odstanej.