img

Sklep wyłącznie dla klientów hurtowych posiadających firmę

EKObalzam Stop Plamom Starczym 50ml

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest
EKObalzam Stop Plamom Starczym
50ml

 

Zdrowa skóra bez plam i przebarwień

Pozbądź się oznak starzenia skóry
Przywróć skórze młodzieńczy wygląd

Po pięćdziesiątce to całkiem normalne, że na skórze pojawiają się ciemne plamy, znane jako plamy starcze. Zwłaszcza na rękach, dekolcie i twarzy. Twój wiek natychmiast przestaje być tajemnicą. Jednak taka nieestetyczna ozdoba może również pojawić się w młodszym wieku. Częste i zbyt długie przebywanie na słońcu lub w solarium, brak dbania o należytą ochronę i pielęgnację skóry uczyni z Ciebie staruszkę lub starca o wiele szybciej, niż wskazywałaby na to data urodzenia.

Idealną alabastrową skórę znamy chyba tylko z reklam, obrazów i photoshopa. W rzeczywistości skóra każdego człowieka ma drobne niedoskonałości, takie jak: piegi, znamiona, plamy, zmarszczki, rozstępy i wiele innych. Cześć z nich, co prawda dziedziczymy, ale wiele powodujemy przez niewłaściwe traktowanie i brak dbałości o swoje ciało. Na szczęście natura ofiaruje wiele swoich darów, które potrafią nam pomóc przywrócić zdrowie i urodę. Dotyczy to także plam starczych.

Dlaczego powstają plamy?

Często dochodzi do przeradzania się piegów w plamy starcze. Skóra pod tymi plamami wydaje się cieńsza i jakby delikatnie zapadnięta. Ciemnieją z wiekiem i pod wpływem promieni słonecznych. Słońce, a także sztuczne źródła światła, wysyłają promieniowanie ultrafioletowe UVB. Pod wpływem nadmiernego działania tego promieniowania zewnętrzna warstwa skóry -epiderma – grubieje, a komórki pigmentacyjne - melanocyty coraz intensywniej produkują pigment - melaninę. Pojawianie się, wygląd i kolor plam starczych różnią się u każdego człowieka. Ważnymi czynnikami są typ skóry i genetyka. Bardziej predysponowani są ludzie z bladą skórą i jasnymi lub rudymi włosami. Tworzeniu się plam wyraźnie sprzyja także nadmierne spożywanie alkoholu i palenie tytoniu.

Jak się ich pozbyć?

Palmy starcze nie są niebezpieczne dla zdrowia, nie mają tendencji do przechodzenia w zmiany złośliwe. Jest to raczej mankament estetyczny, który jednak dla naszego samopoczucia i komfortu psychicznego jest również bardzo ważny. Dlatego często korzystamy z radykalnych rozwiązań, jak na przykład wybielanie skóry lub różne środki chemiczne z pięknymi kobietami na opakowaniach. Efektem takich ingerencji zazwyczaj jednak jest nie tylko uzyskanie przez naszą skórę jaśniejszego odcienia, ale także swędzenie, łuszczenie, zaczerwienienie i alergie. To zbyt wysoka cena za pozbycie się palm starczych. Ile lat nam to odejmie na pierwszy rzut oka? A może raczej doda?

Zapobieganie

Jeśli plamy są dla Ciebie problemem, spróbuj najpierw sięgnąć po naturalne produkty, które przy okazji upiększania nie szkodzą twojemu zdrowiu. Eko balzam jest czystym naturalnym wyciągiem. Blednięcie plam jest widoczne już po miesiącu stosowania, stopniowo aż do całkowitego zniknięcia. W trakcie tego procesu należy unikać bezpośredniego promieniowania słonecznego. Specjalny skład balsamu sprawia, że jest to wyjątkowa pielęgnacja skóry. Regeneruje się naskórek i tkanka, dzięki czemu skóra staje się miększa, bardziej elastyczna i bardziej młodzieńcza. Nie mniej istotne jest zapobieganie - ograniczenie przebywania na słońcu i w solariach, ochrona przed promieniowaniem słonecznym, dokładne stosowanie kremów z wystarczająco wysokim filtrem ochronnym, regularne dostarczanie organizmowi betakarotenu i przeciwutleniaczy.

Również natura ma swoje triki, jak oszukać czas. Daj swojej skórze wszystko, co najlepsze!

Skład:

zawiera 12 skutecznie działających roślin (bez czarny, centuria pospolita, krwawnik pospolity, jeżówka purpurowa, glistnik jaskółcze ziele, łopian większy, żywokost lekarski, skrzyp polny, babka zwyczajna, nagietek lekarski, dziurawiec zwyczajny), a także tłoczoną na zimno oliwę z oliwek, czysty wosk roślinny i pszczeli, propolis i olejki eteryczne z lawendy oraz krzewu herbacianego.

 

Przeciwskazania:

Brak.