Naturalny Błonnik Witalny 360g + 40g GRATIS

  • Dodaj recenzję:
  • Dostępność: Jest

Naturalny Błonnik Witalny

360g + 40g GRATIS

1 opakowanie wystarcza na miesiąc
Błonnik jest to składnik roślinny, którego organizm człowieka nie potrafi strawić. Mimo iż nie posiada praktycznie wartości odżywczych, jest on niezbędny do prawidłowej pracy całego układu trawiennego. Błonnik znajduje się w ziarnach zbóż, owocach, warzywach (szczególnie strączkowych), orzechach i nasionach. Jednak największą jego zawartość można znaleźć babce płesznik i babce jajowatej. Błonnik witalny jest to błonnik naturalny, w 100% pochodzenia roślinnego, bez syntetycznych dodatków.

Substancje śluzotwórcze zawarte w obu babkach sprzyjają uczuciu sytości oraz reguluja trawienie. Nasiona i łuski, ze względu na swoje właściwosci hamowania uczucia głodu, są szeroko wykorzystywane w dietach odchudzających. Regularne dostarczanie błonnika poprawia samopoczucie i koncentracje, oczyszcza wątrobę i działa antynowotworowo. Obniża ciśnienie, obniża poziom glukozy we krwi i przywraca równowagę w organiźmie.

 Babka płesznik Plantago Psyllium

Nasiona babki płesznika obfitują w śluzy zawierające kwas uronowy, arabiozę i ksylozę. Znalazły swoje zastosowanie w lekach probiotycznych, środkach odchudzających i regulujących wypróżnianie. Leczy podrażnienia przewodu pokarmowego - działa osłonowo i przeciwzapalnie. Stosowany na zaparcia ale również łagodzi biegunki. Babka płesznik jest bezpieczna dla dzieci i niemowląt oraz osób w podeszłym wieku – dla tej grupy osób szczególnie polecana jest postać kleiku z nasion. Psyllium obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi, a nasiona mielone wpomagają leczenie przerostu gruczołu krokowego.

Nasiona babki płesznik zawierają 10-12% śluzów zbudowanych z kwaśnych arabinoksylanów, kwasu galakturonowego i ramnozy. W nasionach płesznika jest od 5 do 13% tłustego oleju, trisacharyd planteoza = planteose i 0,14% irydoidów. Nie zawierają skrobi.

 

Łuska babki jajowatej

Łupina nasion babki owalnej (jajowatej) zawiera ok. 80% śluzów. Skrobia jest wykrywalna. Nieco oleju tłustego, nieco protein, brak irydoidów. Dzięki błonnikowi łuska babki jajowatej pochłania duże ilości wody wraz z toksynami, które następnie pozwala szybko wydalić. Poprawiając perystaltykę jelit, ułatwia proces wypróżniania.

Śluzy zawarte w łupinie działają osłonowo - powlekają złogi i dodatkowo ułatwiają ich wydalanie.

Jest bogatym źródłem rozpuszczalnego, śluzowatego błonnika pokarmowego, dzięki czemu skutecznie wspomaga metabolizm i pracę jelit. W przypadku zaparć zmiękcza konsystencję treści jelitowej, zwiększa jej objętość, co poprawia perystaltykę jelit i ułatwia oraz przyspiesza wypróżnianie. Posiada ona zdolność absorpcji toksyn w przewodzie pokarmowym, poprawia trawienie, wpływa pozytywnie na wzrost liczby dobrych bakterii w jelitach, oczyszcza je oraz łagodzi objawy biegunki. Jednocześnie wspomaga ona odchudzanie zmniejszając uczucie głodu, co korzystnie wpływa na zmniejszenie apetytu. Podana trzy godziny przed posiłkiem i bezpośrednio po posiłku w znacznym stopniu zwiększa uczucie nasycenia.Dawkowanie: 1-3 x dziennie po 3 łyżeczki błonnika wymieszanego z 0,5l płynu. Należy pic w ciągu dnia dużo płynów. Nie stosować na noc. Nie przyjmować w jednym czasie z lekami- zrobić odstęp 1 godzinny.